بررسی استایل کیت میدلتون
کیت میدلتون، دوشس کمبریج همواره به عنوان یکی از پرطرفدارترین و خوش‌استایل‌ترین سلبریتی‌های دنیا شناخته می‌شود. استایل ساده و کلاسیک او بسیار محبوب است و هزاران زن در سراسر دنیا استایل او را دنبال و تقلید می‌کنند. سادگی استایل کیت باعث می‌شود همه افراد به راحتی بتوانند از آن الگو بگیرند. در استفاده از اکسسوری نیز کیت زیاده‌روی نکرده و به یک گردنبند ساده یا گوشواره به همراه یک کلاچ ساده (کیف دستی کوچک) بسنده می‌کند. در ادامه از دیگر ویژگی‌ها و سبک استایل کیت میدلتون بیشتر خواهیم گفت.

کاترین الیزابت میدلتون، زاده نهم ژانویه ۱۹۸۲ در انگلستان و شاهدخت ولز است. وی در سال ۲۰۰۱ در دانشگاه محل تحصیل خود با شاهزاده ویلیام آشنا شد. این آشنایی، منجر به ازدواج آن‌ها در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ شد. پس از ازدواج، کیت و ویلیام لقب دوک و دوشس کمبریج را دریافت کردند. حاصل این ازدواج نیز دو فرزند پسر و یک فرزند دختر به نام‌های جورج، شارلوت و لوئی است. اخیراً شایعاتی در رابطه با ابتلای دوشس کمبریج به سرطان به گوش می‌رسد. کیت میدلتون همچنین پس از غیبتی طولانی، به تازگی به مناسبت تولد پادشاه در انظار عمومی ظاهر شده است.

ویژگی‌های ظاهری و سبک استایل کیت میدلتون

کیت میدلتون از زمان شهرت تاکنون، همواره به عنوان یکی از زنان خوش‌پوش و الگویی در دنیای مد شناخته می‌شود. سبک کلاسیک و سنگین او، طرفداران بسیاری در میان خانم‌ها دارد. اصالت، از دیگر مواردی است که در استایل و سبک زندگی این عضو خاندان سلطنتی کاملاً به چشم می‌خورد.

توجه به جزئیات
یکی از ویژگی‌های بسیار مهم سبک استایل کیت میدلتون، توجه به جزئیات است. این توجه به گونه‌ای است که هیچ‌گاه از چشمان تیزبین علاقه‌مندان دنیای فشن دور نمی‌ماند. توجه کیت به این نکته در تمامی جوانب استایل او دیده می‌شود. به طور کلی، کیت میدلتون فردی است که تمامی آیتم‌های استایل و حتی مدل مو و آرایشش به صورت هدفمند و درست انتخاب می‌شوند. توجه به هارمونی رنگ‌ها یکی از موارد مورد توجه او است. کیت در انتخاب اکسسوری‌های هماهنگ و هم‌رنگ با دیگر آیتم‌های استایلش توجه کافی دارد. میدلتون همچنین از لباس‌های پوشیده مطابق با اصول کاخ سلطنتی استفاده می‌کند و دارای چارچوبی خاص درسبک استایل خود است.

 

نمونه استایل کیت میدلتون

 

استفاده از آیتم‌های خاص و موقر
سبک کلی استایل کیت میدلتون سبک کلاسیک است. و همان‌گونه که اشاره کردیم طبق قوانین کاخ سلطنتی انگلستان، خانم‌های اشراف‌زاده و عضو خاندان سلطنتی در انتخاب پوشش خود دارای باید و نبایدهایی هستند. یکی از این نبایدها این است که از لباس‌های باز با مدل‌های نامتعارف پرهیز کنند. سبک استایل کلاسیک، سبکی است که از گذشته تا به امروز مورد توجه بانوان سلطنتی بوده است. استایل کیت میدلتون نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در سبک کلاسیک معمولاً لباس‌ها پارچه‌های ساده و باکیفیت دارند. در این سبک همچنین طرح‌های شلوغ و رنگارنگ جایگاهی ندارند و آیتم‌ها شیک و ساده هستند. البته شایان به ذکر است که سادگی یک سبک کلاسیک خوب به گونه‌ای است که به هیچ عنوان باعث رخوت و یکنواختی نمی‌شود و همواره شیک و ترند است. استایل کیت میدلتون در اکثر مواقع از قوانین کلاسیک بودن پیروی می‌کند.

علاقه به آیتم‌های ساده و مونوکروم
یکی از مواردی که در استایل کیت میدلتون زیاد به چشم می‌خورد، علاقه به آیتم‌های مونوکروم است. منظور از استایل مونوکروم این است که، آیتم‌های پوششی هم‌رنگ در کنار یکدیگر استفاده شوند. از مزایای استایل مونوکروم هم‌رنگ این است که، اندام کشیده و خوش‌فرم دیده می‌شود؛ که این ویژگی در استایل کیت میدلتون کاملاً مشهود است. در واقع با انتخاب آیتم‌های مونوکروم، میدلتون اندام کشیده و قد بلند خود را برجسته‌تر می‌کند. کت و شلوارهای رسمی مونوکروم، از جمله آیتم‌های پرکاربرد در استایل این بانوی سلطنتی هستند. از دیگر ویژگی‌های مثبت مونوکروم، می‌توان به همیشه ترند بودن آن اشاره کرد. کیت میدلتون در صدد است تا با انتخاب مواردی از این قبیل، همواره به روز و شیک باشد.

 

استفاده کیت میدلتون از آیتم‌های مونوکروم در استایلش

 

انتخاب آرایش مناسب
کیت میدلتون در انتخاب آرایش و مدل موی مناسب هر موقعیت، با وسواس عمل می‌کند. به طور کلی، او در انتخاب آرایش و مدل مو همواره پایبند به سادگی است. در استایل کیت میدلتون، آرایش‌های غلیظ و نامتعارف به هیچ عنوان جایی ندارند. او در مراسم‌ها و هنگام روبرو شدن با خبرنگاران و پاپاراتزی‌ها، همیشه آرایشی ساده و به دور از هرگونه حاشیه‌ای دارد. در اکثر مواقع نیز، کیت با رژ‌ لب‌های طیف قهوه‌ای، نود یا کالباسی، سایه چشم قهوه‌ای روشن و رژگونه هلویی متناسب با آرایش دیده می‌شود. خط چشم‌های پهن و کشیده جایگاهی در استایل دوشس کمبریج ندارند. در بعضی مواقع نیز کیت میدلتون را با سایه اسموکی و اندکی مژه مصنوعی برای موقعیت‌های خاص می‌توان دید؛ اما به طور کلی سبک آرایش این عضو خانواده سلطنتی بسیار ساده است.

در انتخاب مدل مو نیز، کیت میدلتون به هیچ عنوان اهل ریسک و تغییر نیست. سالیان سال است که کیت را با موهای نه چندان بلند و نه چندان کوتاه قهوه‌ای روشن می‌بینیم، که در اکثر مواقع بر روی شانه‌های او قرار دارند. شنیون‌های بسیار ساده و دم اسبی نیز از دیگر مدل‌های موی کیت میدلتون هستند که بر اساس هر موقعیت انتخاب می‌شوند.

استفاده از اکسسوری‌های متناسب
کیت میدلتون به استفاده از اکسسوری توجه خاصی نشان می‌دهد. استفاده از اکسسوری در استایل او، کاملاً حساب شده و متناسب با موقعیتی است که در آن قرار دارد. کیت میدلتون مجموعه بزرگی از جواهرات دارد که برخی از آن‌ها از ملکه‌های پیشین به جای مانده‌اند. یکی از معروف‌ترین جواهرات او، حلقه نامزدی‌اش است که دارای نشان یاقوت کبود است و پیش از کیت میدلتون به پرنسس دایانا تعلق داشته است. گوشواره‌ها، گردنبندها و جواهرات بی‌شمار دیگری نیز در مجموعه جواهرات کیت میدلتون وجود دارند، که او به درستی از آن در استایل‌های مختلف خود استفاده می‌کند. علاوه بر جواهرات، کیت میدلتون ساعتی از برند کارتیه همواره به همراه دارد که هدیه پرنس ویلیامز به همسر خود پس از تولد شاهزاده جورج در سال ۲۰۱۳ است.

 

کیت میدلتون و جواهراتش

 

آیتم‌های لباس مورد علاقه کیت میدلتون
پیراهن میدی
پیراهن میدی یکی از آیتم‌های لباسی است که کیت میدلتون به آن علاقه بسیار دارد و در استایل‌های زیادی از آن‌ها استفاده می‌کند. این پیراهن‌ها قدی متوسط دارند و در حد فاصل زانو تا ساق پا قرار می‌گیرند. پیراهن‌های میدی برای فردی با هیکل لاغر و بلند مانند کیت میدلتون بسیار مناسب هستند.

 

پیراهن‌های میدی در استایل کیت میدلتون

 

کت بلیزر
یکی دیگر از آیتم‌هایی که به وفور در استایل‌های پاییزه و زمستانی کیت میدلتون به چشم می‌خورد، کت بلیزر است. کت‌های بلیزر از دیگر آیتم‌های کلاسیک هستند که کاملاً با سبک استایل کیت میدلتون همخوانی دارند.

کفش‌های پاشنه‌دار
کفش‌های پاشنه‌دار از آیتم‌های تکمیل‌کننده یک استایل کلاسیک استاندارد هستند. کیت میدلتون نیز علاقه‌اش به این آیتم را در استایل‌های زیبایش همواره به نمایش گذاشته است. اگرچه کفش‌های پاشنه‌دار راحتی زیادی ندارند؛ اما مدل‌های رنگ روشن و رنگ نود آن‌ها همیشه در استایل‌های رسمی کیت جای دارند.

 

کفش‌های پاشنه‌دار در استایل کیت میدلتون

 

یقه اسکی
در استایل‌های زمستانی کیت میدلتون، یقه اسکی همواره به عنوان آیتمی پرکاربرد حضور دارد. دلیل استفاده زیاد از این آیتم بیسیک، می‌تواند کاربردی و راحت بودن آن باشد. یقه اسکی‌های ساده بیشتر به همراه کت‌های رسمی و نیمه‌رسمی در استایل کیت میدلتون به کار می‌روند.

کلاه و کمربند
کیت میدلتون در انتخاب آیتم‌های جانبی و اکسسوری‌ها نیز دقت بسیاری به خرج می‌دهد. دو مورد از اکسسوری‌های پرکاربرد در استایل‌های کیت، کمربند و کلاه هستند. کیت میدلتون بر روی اکثر پیراهن‌های رسمی خود، از کمربند رنگ لباسش استفاده می‌کند. این بدان معناست که او به خوبی از فرم اندام خود و آیتم‌های متناسب با آن آگاهی دارد. چرا که فرم بدنی کیت میدلتون فرم مستطیلی است، و استفاده از کمربند به همراه پیراهن کمر را باریک‌تر و اندام را متناسب‌تر نشان می‌دهد.

کلاه نیز از دیگر آیتم‌هایی است که در استایل‌های کیت به همراه پیراهن‌های رسمی زیاد استفاده می‌شود. این آیتم به عنوان یکی از اکسسوری‌های پرکاربرد در میان بانوان خاندان سلطنتی شناخته می‌شود.

 

استفاده کیت میدلتون از کمربند در استایل‌هایش

 

لباس عروس کیت میدلتون
یکی از جنجالی‌ترین و فراموش‌ نشدنی‌ترین آیتم‌های پوششی کیت میدلتون، لباس عروسی اوست. این لباس در سال ۲۰۱۱ از برند الکساندر مک‌کوئین شخصی دوزی شده است. طراح این لباس سارا برتون نام دارد که بر اساس علایق و نظرات کیت میدلتون، لباسی به ارزش حدودی چهارصد و سی و چهار هزار دلار طراحی کرده است. این لباس همچنین با الهام از سبک ویکتوریایی دوخته شده است.

گلدوزی‌های کار شده بر روی تور و دامن لباس، همگی توسط خیاط‌های حرفه‌ای دوخته شده‌اند. ظرافت و تمیزی این گلدوزی‌ها به قدری اهمیت داشته‌اند که خیاط‌ها هر نیم ساعت یک بار مجبور به شستن دست‌های خود بوده‌اند. طرح نهایی کار شده بر روی لباس نیز ترکیبی از گل‌های رز، شبدر، خار مریم و نرگس، به عنوان نمادی از سرزمین‌های بریتانیای کبیر هستند.

 

لباس عروسی کیت میدلتون

 

چند نکته دیگر از انتخاب‌های کیت میدلتون در این چند سال
در قسمت پایانی، به برخی دیگر از نکات مهم استایل کیت میدلتون اشاره خواهیم کرد. نکته اول این‌که، کیت میدلتون از پوشیدن لباس‌های تکراری هیچ ابایی ندارد. او لباس‌های تکراری و حتی ارزان‌قیمت بسیاری در مراسم‌های مختلف پوشیده است و به نظر می‌رسد علاقه چندانی به خودنمایی و مصرف‌گرایی نداشته باشد. نکته مهم دیگر این است که، کیت میدلتون از استایل‌های مادر شوهر فقید خود، یعنی پرنسس دایانا نیز الگوی زیادی می‌گیرد. سبک استایل این دو شخص شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارد. در واقع، سبک استایل پرنسس دایانا به قدری حساب شده و زیبا بوده که همواره مورد توجه عروس‌هایش نیز قرار گرفته است.

نکته مهم بعدی این‌که، کیت میدلتون علاوه بر رنگ‌های کلاسیک خنثی، از رنگ‌های روشن و شاد نیز در استایل‌هایش استفاده می‌کند. پیراهن‌های زرد، قرمز و آبی در استایل‌های کیت جایگاه ویژه‌ای دارند. به خصوص رنگ آبی که رنگ مورد علاقه او محسوب می‌شود و حتی به صورت جزئی در لباس عروس وی نیز (به صورت روبانی کوچک) حضور داشته است. او حتی هنگام سفر به دیگر کشورها، سعی دارد متناسب با فرهنگ و اِلِمان‌های فرهنگی آن کشور لباس بپوشد، و به این صورت به فرهنگ و مردم کشورهای دیگر احترام می‌گذارد.

در نهایت باید بگوییم، کیت میدلتون همانند یک استایلیست حرفه‌ای عمل می‌کند. او با استایل‌های کلاسیک حساب شده‌اش، افراد بسیاری را شیفته سبک استایل خود کرده است. لباس‌های مطرحی که کیت در موقعیت‌های متفاوت می‌پوشد، همگی‌شان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به فروش می‌رسند. کیت میدلتون همچنین به تجملات و لباس‌های گران‌قیمت علاقه زیادی ندارد و برندهای متوسط و معمولی نیز در استایل او زیاد دیده می‌شوند. تمامی این موارد زمینه پرطرفدار بودن سبک استایل کیت میدلتون را فراهم می‌آورند.