شخصیت شناسی از روی طرز لباس پوشیدن!
شخصیت شناسی علمی است که در دنیای امروز اهمیت ویژه ای دارد و طرز لباس پوشیدن هر آدمی گویای شخصیت اوست. خیلی‌ها در انتخاب لباس دقت کافی به خرج نمی‌دهند و هر چه دمِ دست‌شان باشد می‌پوشند. اما چه بهتر که قبل از ظاهر شدن در انظار عمومی، کمی بیشتر برای لباس پوشیدن‌تان وقت بگذارید.

توصیه می‌کنیم در انتخاب لباس آگاهانه قدم بردارید، چرا که برداشت دیگران از شخصیت شما تا حد زیادی به لباسی که می‌پوشید بستگی دارد. این طور نباشد که لباسی را فقط برای اینکه مد شده به تن کنید، بلکه قبل از هر چیزی از خودتان بپرسید آیا این مد اصلا با شخصیت من جور درمی‌آید؟

بسیاری از چیزهایی که در روان آدمی می‌گذرد به دلیل عادات رفتاری و هنجارهای اجتماعی مجال بروز پیدا نمی‌کند. اما طرز لباس پوشیدن از جمله معدود شاخص‌هایی است که اطلاعات زیادی را پیرامون شخصیت و جهان‌بینی هر فرد در اختیار بیننده قرار می‌دهد.

در ادامه، شش تیپِ لباس پوشیدن را با یکدیگر بررسی می‌کنیم و به شما خواهیم گفت هر یک از این تیپ‌ها حامل چه نوع اطلاعات شخصیتی است.

استایل کلالسیک
كلاسيك پوش ها افرادى رهبر و داراى اعتمادبه نفس هستند، تمايل به ساده پوشى دارند و از جلب توجه دورى مى كنند. اين افراد شخصیتی آرام، باوقار، مطمئن و قابل اعتماد در نظر ديگران دارند.

كلاسيك پوش ها افرادى هستند كه به دنبال مد روز نيستند و استايل مشخصى دارند اين افراد داراى چهارچوب و اصول و سنت ها هستند، اغلب از رنگ هاى تيره ،سفيد، خنثى و نود( رنگ پوست) استفاده مى كنند.

کلاسیک پوش ها اغلب تمايل به برندهاى با پرستيژ و داراى اعتبار دارند. برندهايى مثل Buberry, Gucci، Dior, VB, Louis vuitton و.. از آن جمله اند.و از سلبریتی های طرفدار این سبک می توان به ویکتوریا بکهام،کیت میدلتون، ادل،مریل استریپ و .. اشاره کرد.

شخصیت شناسی از روی لباس کلاسیک پوش ها،میانسال

لاگژری
بِرندپوشان اغلب از لباس‌های مارک‌دار استفاده می‌کنند و ترجیح می‌دهند همه‌ی ریز و درشت لباس‌شان به دست طراحان معروف دیزاین شده باشد. خانم‌های این تیپی عادت دارند به گرانترین و باکلاس‌ترین آرایشگاه‌های شهر بروند و لوازم آرایشی و بهداشتی خود را از فروشگاه‌های منحصر به فرد و لوکس بخرند.

از ظاهر این جور آدم‌ها پول و موفقیت می‌بارد، اما واقعیت این است که بسیاری از آن‌ها انسان‌های به شدت مادّی‌گرا و به لحاظ شخصیتی سطحی، متزلزل و نه چندان قوی هستند.

برندپوشان از اکثر برندها استقبال و پیروی می کنند،از جمله برندهای محبوب آنها می توان بهTommy Hilfiger، Mango،Ralph Lauren، Chanel، Versace، Hermèsو …اشاره کرد.

 

لاگژری و شخصیت شناسی از روی لباس لاگژری و شخصیت شناسی لباس

قهرمان و جنگ جو؛ شخصیت شناسی از روی لباس
استفاده از لباس ها و کفش های ورزشی به دیگران نشان می دهد که شما ورزشکارید و مراقب بدنتان هستید.افراد دارای استایل اسپرت اغلب افرادی با اراده ودارای روحیه جسور و جنگجویانه هستند.

ناجی ، شجاع و ایثارگر از ویژگی این افراد است.اسپرت پوش ها خلاق و اجتماعی هستند. عاشق سفرند و وقتی طبق روال عادی مجبور شوند در یک مکان مدت طولانی بمانند بسیار کسل و خسته می‌شوند.

نیاز دارند همیشه در بین افرادی باشند که به آنها احترام گذاشته و دوست‌شان دارند.اسپرت پوش ها اغلب از برندهایی با شخصیت قهرمان و قدرتمند استفاده می کنند.

برندهایی مثل Nike ، Adidas، UnderArmour ، New Balance، و ..آیکون استایل هایی که پیرو این سبک هستند عبارتند از: ماریا شاراپوا، سلنا گومز،سرنا ویلیامز و ..

 

قهرمان و جنگ جو و شخصیت شناسی از روی لباس این افراد

یاغی و قانون شکن
پانکی ها تمایل به جاه طلبی، شکستن مرزها و قواعد،به رخ کشیدن قدرت و رقابت دارند .همچنین این افراد دارای شخصیتی ریسک پذیر، سرسخت و مرموزی هستند.

پانکی ها یا راک استایل ها از پارچه های خشن،نامتجانس و چرم، رنگهای مشکی و تیره،آرایش های خاص ، مدل و رنگ موی متفاوت و زیورآلات بزرگ، چشم گیر و براق استفاده می کنند.

برند دیزل و هارلی دیویدسون مصداق بارزی از کهن الگوی “قانون شکن” در دنیای برندهاست.از آیکون استایل های این سبک می توان به لیدی گاگا،pink،کیتی پری، ژوان استفانی و.. اشاره کرد.

 

شخصیت یاغی و قانون شکن و طرز لباس

رمانتیک
رمانتیک ها عموما افرادی مغرور و زود رنج اند. همچنین افرادی بسیار جذاب،شایسته و معقول. افرادی رویایی هستند و در فضایی شاعرانه زندگی می کنند. آنها بسیار ظریف، اجتماعی و ساده پسند هستند. رمانتیک ها بیشتر علاقه مند به لباس های تنگ و باز با رنگ هایسفید، مشکی،قرمز و رنگ های هیجانی هستند. اینکار را برای جلب توجهو مورد تحسین قرار گرفتن انجام می دهند. این افراد بشدت سر شار از انرژی مثبت وعشق و بالندگی اند.می توان از برندهای رمانتیک که بر پایه زیبایی و احساسات استوار شده اند و بیشتر با قلب ها سر و کار دارند تا مغزها، به آلفا رومئو و Chanel، Dior، Tiffany.. و آیکون استایل های این سبکآدری هپبورن، مرلین مونرو، گریس کلی،مونیکا بلوچی و ..اشاره کرد.

 

شخصیت رمانتیک و طرز لباس پوشیدن آنها

معصوم و بی گناه
افراد طبیعت دوست، معصوم و مظهر پاکی، خوش بین و ساده دل هستند.برای مشکلات پیچیده، راه حل های ساده ارائه می دهند.به طبیعت و موجودات عشقمی ورزند و از محیط زیست خود حفاظت می کنند.

این افراد معمولا گیاه خوارند.افرادی که در دسته بندی شخصیت معصوم قرار می گیرند معمولا ازپارچه هایی که کمترین آسیب را به محیط زیست و حیوانات می رساند استفاده می کنند.

لباس های لطیف مثل حریر و نخی، الیاف گیاهی و طر ح های گلداریا الهام گرفته شده از طبیعت. همچنین آرایش ملایم ومدل موی ساده را ترجیح می دهند.از برندهای معروف حامی محیط زیستو طبیعت می توان به Stella mCcartney، Everlane،، Eileen fisher و ..و همچنین آیکون استایل هایی که به هنرمندان سبز نیز معروفند هم می توان به ناتالی پورتمن، کیارا نایتلی، اما استون و ..اشاره کرد.

شخصیت معصوم و بیگناه و طرز لباس پوشیدن

ژولیده؛ شخصیت شناسی از روی این ظاهر
افرادی که تیپ ژولیده می‌زنند، طوری لباس می‌پوشند که انگار همیشه با همان لباس‌هایی که تن‌شان است به رختخواب می‌روند. لباس‌های چروکیده و ناهماهنگ، شلوار جین پاره، صورت نشسته، موهای شانه نکرده و البته در مورد خانم‌ها آرایش غلیظ از جمله نشانه‌های این تیپ است.

طرز لباس پوشیدن که بیشتر در جوان‌ترها مشاهده می‌شود به نوعی مقابله با هنجارهای جامعه است. این افراد ادعای آزاداندیشی دارند و با تیپی که به هم می‌زنند می‌خواهند هنجارشکنی کنند.

اینها اغلب آدم‌های بی‌انگیزه‌ای هستند که هنوز تصویر واضحی از شخصیت خودشان در ذهن ندارند. این تیپی‌ها بی‌خیال هستند و این بی‌خیالی را به همه‌ی جنبه‌های زندگی‌شان از کار گرفته تا روابط اجتماعی وارد می‌کنند