آدری هپبورن ؛ دخترک هالیوودی
آدری هپبورن ؛ دخترکی معصوم، ساده، جذاب اما استایل آیکون ابدی هالیوود
آدری هپبورن سلبریتی دوست داشتنی‌ای است که بعد از گذشت بیش از نیم قرن از اولین ظهور او در هالیوود، حتی تا امروز هم مورد تقلید بسیاری از افراد مشهور در عرصه‌ی مد قرار می‌گیرد. از دهه‌ی ۵۰ میلادی که او فعالیت جدی خودش در هالیوود را آغاز کرد، پدیده‌ای شد که از همان ابتدا معلوم بود تنها به سال‌های اوج حضور خود در هالیوود محدود نمی‌ماند. همین هم شد. او با استایلی جذاب و به موقع خود حتی ساختارشکن، سلبریتی دوست داشتنی‌ای شد که حتی امروزه هم تقلید از او، نه تنها در مد و حتی در حرفه و روش زندگی، از تقلیدهای درست روزگار است.

 

 

 

شروع شهرت
آدری هپبورن از کودکی عاشق باله بود و همیشه دوست داشت بالرین شود که جنگ جهانی این آرزو را از او گرفت. بعد از جنگ، او کار خود را با تئاتر آغاز کرد و کم کم پای خود را به سینما گذاشت. اولین فیلمی که او را به شهرت جهانی رساند، تعطیلات رومی (۱۹۵۳) بود. پس از اکران فیلم هیچکس فکر نمی‌کرد که او یک شبه به چنین شهرتی برسد. دخترکی معصوم که دل تمام دنیا را با سادگی‌اش ربوده بود! او توانست اولین اسکار خود را در همان سال بدست آورد.

 

 

 

آدری هپبورن و گری‌گوری پک در فیلم تعطیلات رومی
موهای کوتاه، ابروانی ضخیم، اندامی باریک و استایلی غیررسمی، هپبورن را تبدیل به ستاره‌ای کرد که زنان راحت‌تر از بقیه‌ی ستاره‌های هالیوودی زمان خود می‌توانستند خودشان را به شکل او در بیاوردند. در سال ۱۹۵۴ اولین بار در مجله‌ی ووگ در مورد او اینگونه نوشته شد: «تجسم جدید عموم از زن ایده‌آل». در طول سال‌های درخشش هپبورن در هالیوود، مجله‌ی ووگ و نسخه‌ی بریتانی آن بارها و بارها به این ستاره پرداخته است. او همیشه به عنوان یکی از چهره‌های محبوب و در عین حال مد روز شناخته می‌شد.