اگر هنگام رنگ کردن موها مقداری از مواد رنگ مو باقی ماند، می‌توانید آن را نگهداری کنید اما باید نکاتی را در نگهداری این مواد رعایت کنید.
نگهداری از باقی مانده رنگ مو باعث صرفه‌جویی در خرج‌های شما می‌شود. رنگ مو تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دارد. بسیاری از خانم‌ها برای رنگ کردن مو به آرایشگاه رفته اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند با خرید اکسیدان و رنگ مو خودشان در خانه موهای خود را رنگ کنند. گاهی اوقات بعد از رنگ نمودن مو مقداری از آن باقی می‌ماند، یک سوال مهم که در این هنگام پیش می‌آید این است که آیا می‌توان باقی‌مانده رنگ مو را نگهداری کرد؟
نگهداری از باقی مانده رنگ مو
اگر رنگ موی شما دائمی است و با پراکسید مخلوط نشده باشد، می‌توانید آن را نگهداری نمایید اما اگر رنگ موی شما نیمه دائمی و از نوع بسته‌بندی پاکتی است قابل نگهداری نیست. تعداد کمی از رنگ موهای نیمه دائمی درظرف نگهدارنده یا به اصطلاح کنتینر عرضه می‌شوند، این نوع رنگ موها را می‌توانید نگهداری کنید.
مدت زمان نگهداری از باقی مانده رنگ مو
رنگ مو هم تاریخ انقضا دارد، روی هر محصولی ۲ تاریخ وجود دارد که یکی مدت زمان مجاز برای نگهداری در بازار یا همان تاریخ انقضا است که بعد از گذشتن آن تاریخ محصول باید معدوم شود و دومی علامتی مانند قوطی در باز که کنار آن M6، M12، یا M18 درج شده است و نشان می‌دهد مصرف کننده بعد از درگشایی می‌تواند محصول را در طول زمان باقیمانده تا اتمام تاریخ انقضا به مدت ۶، ۱۲ یا ۱۸ ماه مصرف کند.

چگونه رنگ موی باقیمانده را نگهداری کنیم؟
اگر موهایتان کوتاه است و بعد از رنگ کردن مقدار قابل توجهی از رنگ مو باقی مانده، رنگ مو را در یخچال نگهداری نمایید. اگر رنگ موی باقی مانده شما از نوع نیمه دائمی است و محصول مورد نظر از نوع ظرف دار است، درب آن را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید زیرا رنگ‌های نیمه دائمی در اثر تماس با اکسیژن واکنش نشان داده و اثر خود را از دست می‌دهند.
اگر رنگ مویتان دائمی است و با پراکسید مخلوط نشده درب آن را محکم بسته و در یخچال بگذارید. اگر رنگ شما با پراکسید مخلوط شده باشد، باید آن را دور بیاندازید. هر بار قبل از استفاده از این رنگ موهای باقی مانده تاریخ انقضای محصول را چک کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.